Szanowni Państwo

           Już po raz czwarty Grudziądzkie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych ma zaszczyt zaprosić lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych oraz studentów kierunków medycznych, pracowników służb współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne i wszystkich zainteresowanych na IV Letnie Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego pt.: „Stany zagrożenia życia – praktyczne aspekty pracy w systemie PRM”, które odbędzie się w dniach 17 – 19 maja 2017 r.  w Grudziądzu. 

          Współczesne wyzwania jakie stanęły przed systemem opieki zdrowotnej wymusiły zmiany całego systemu ratownictwa medycznego w Polsce. Szczególnie jest to widoczne w obszarze ratownictwa przedszpitalnego. Fundamentalne zmiany objęły strukturalizację i dążenie do rozwiązań systemowych, wykorzystywanie nowoczesnych technologii, w tym teleinformatyki, gotowość do działania w sytuacjach zdarzeń masowych oraz katastrof, reagowanie na zagrożenia ze strony materiałów niebezpiecznych i terroryzmu. Skala tych zmian oraz ich wielokierunkowość i wzajemne interakcje wpłynęły na całościowe efekty stwarzając zarówno nowe możliwości jak również wyznaczając dalsze kierunki zmian. W ostatnich latach polskie ratownictwo, z mobilnej dojeżdżającej pomocy lekarskiej przeobraziło się w profesjonalną służbę ratowniczą na światowym poziomie. 

          Do udziału w wykładach oraz warsztatach zapraszamy wszystkie grupy zawodowe związane z ratownictwem medycznym. Wspólny udział wszystkich środowisk związanych z ratownictwem to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. 

 

Prezes
Grudziądzkiego Stowarzyszenia
Ratowników Medycznych

Mirosław Bałka

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress