Szanowni Państwo

           Już po raz piąty Grudziądzkie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych ma zaszczyt zaprosić lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych oraz studentów kierunków medycznych, pracowników służb współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne i wszystkich zainteresowanych na V Międzynarodowe Sympozjum Ratownictwa Medycznego pt.: „Nowe wyzwania dla rozwoju ratownictwa medycznego i medycyny ratunkowej w XXI wieku”, które odbędzie się w dniach 16 – 18 maja 2018 r.  w Grudziądzu. 

          Współczesne wyzwania jakie stanęły przed systemem opieki zdrowotnej wymusiły zmiany całego systemu ratownictwa medycznego w Polsce. Szczególnie jest to widoczne w obszarze ratownictwa przedszpitalnego. Fundamentalne zmiany objęły strukturalizację i dążenie do rozwiązań systemowych, wykorzystywanie nowoczesnych technologii, w tym teleinformatyki, gotowość do działania w sytuacjach zdarzeń masowych oraz katastrof, reagowanie na zagrożenia ze strony materiałów niebezpiecznych i terroryzmu. Skala tych zmian oraz ich wielokierunkowość i wzajemne interakcje wpłynęły na całościowe efekty stwarzając zarówno nowe możliwości jak również wyznaczając dalsze kierunki zmian. W ostatnich latach polskie ratownictwo, z mobilnej dojeżdżającej pomocy lekarskiej przeobraziło się w profesjonalną służbę ratowniczą na światowym poziomie. 

          Do udziału w wykładach oraz warsztatach zapraszamy wszystkie grupy zawodowe związane z ratownictwem medycznym. Wspólny udział wszystkich środowisk związanych z ratownictwem to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. 

 

Prezes
Grudziądzkiego Stowarzyszenia
Ratowników Medycznych

Mirosław Bałka

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress