Kwas hialuronowy – niezbędnik wyposażenia salonów medycyny estetycznej Ciechanów

Medycyna estetyczna Ciechanów w walce z niedoskonałościami skóry twarzy

Upływający czas bezlitośnie odciska swoje piętno na twarzach kobiet, do tego dochodzą również działanie promieni słonecznych, stres czy wolne rodniki i tu z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna Ciechanów. Zanikanie włókien kolagenowych oraz naturalnego kwasu hialuronowego, który stanowi istotny element naszej skóry i odpowiada za spajanie cząsteczek wody, powoduje wiotczenie skóry, a co za tym idzie – także powstawanie zmarszczek i nieestetycznie wyglądających bruzd na twarzy. Niemniejjednak, medycyna estetyczna Ciechanów znalazła sposób, jak poradzić sobie z tym uporczywym problemem tak wielu kobiet, które pomimo wieku chcą wyglądać młodo i świeżo.Kwas hialuronowy, którym posługuje się medycyna estetyczna Ciechanów, ma identyczną budowę, jak ten naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Podczas zabiegu pacjentowi aplikuje się śródskórnie bądź podskórnie żel zawierający kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczki, spłycając je lub całkowicie eliminując. Kuracja redukuje zmarszczki mimiczne, górnej wargi (potocznie nazywane zmarszczkami palacza) oraz tak zwane kurze łapki, czyli zmarszczki pojawiające się w okolicach oczu. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra pacjenta jest dezynfekowana, po czym w odpowiednich miejscach wstrzykuje się preparat, w którego skład wchodzi kwas hialuronowy. Pojedynczy zabieg trwa około 45 minut, a jego efekty utrzymują się nawet 6-12 miesięcy (długość działania uwarunkowana jest rodzajem żelu, który został wykorzystany podczas zabiegu). Zastosowany kwas hialuronowy pobudza skórę do produkcji kolagenu, dzięki czemu każde następne spłycanie i wygładzanie zmarszczek przynosi coraz lepsze rezultaty. Podczas kolejnych zabiegów stosuje się już mniejszą ilość preparatów kwasu hialuronowego, co powoduje także obniżenie kosztów.

Do czego jeszcze medycyna estetyczna Ciechanów wykorzystuje kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy ze względu na szerokie spektrum działania stosowany jest nie tylko do likwidowania zmarszczek czy bruzd, ale także w zabiegu modelowania ust. Każdej kobiecie marzy się bycie posiadaczką pięknych, ponętnych i pełnych ust, na co dzień podkreślamy je za pomocą konturówek, a także szminek oraz błyszczyków różnego rodzaju. Niejednokrotnie zdarza się, że kosmetyki nie zdają się nam na wiele, jeśli sam kształt naszych ust uważamy za niezadowalający. We współczesnym świecie nie stanowi to żadnego problemu i wcale nie chodzi o ingerencję chirurgiczną, zdecydowanie mniej inwazyjną metodą jest poddanie się zabiegowi, do którego wykonania wykorzystuje się kwas hialuronowy. Wprowadzenie kwasu hialuronowego powoduje likwidację asymetrii ust, zwiększa ich objętość oraz poprawia ogólny kontur. Powiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego sprawia, że wygładzają się zmarszczki umiejscowione wokół nich, w efekcie dodatkowo daje efekt odmłodzenia. Innym zabiegiem medycyny estetycznej Ciechanów stosującym kwas hialuronowy jest wypełnianie policzków, podobnie jak w poprzednich przypadkach, preparat uwypukla miejsce, w którym został zaaplikowany, dzięki czemu zagłębieniom poniżej kości policzkowych przywracana jest objętość i dawny młodzieńczy blask.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>